W dniu 10 czerwca został rozstrzygnięty szkolny konkurs historyczny, pt. ,,Z historią na Ty”.

Konkurs był skierowany do uczniów klas 4-8. Jego przedmiotem było wykonanie komiksu przedstawiającego epizod, rozgrywający się na tle rzeczywistych wydarzeń historycznych dla dziejów świata lub Polski.

Zgłoszone prace były wykonane na bardzo wysokim poziomie i wiernie odzwierciedlały tematykę konkursu. Wykonane prace dotyczyły min. starożytnej Grecji czy XVI-wiecznej Anglii.

I miejsce zajął Michał Gawrjołek z klasy 7A,

II – Michalina Kuna i Natalia Krzciuk z klasy 5A,

a III miejsce – Gabriela Bojarska z klasy 5A.

Konkurs zorganizowały panie Urszula Banatowska i Katarzyna Pożyczka.