Aktualności

„W każdym czasie władza powinna służyć społeczeństwu” to cytat z wykładu pana Kazimierza Staszewskiego jaki skierował do uczniów PSP nr 33 w Radomiu.

 

W ramach obchodów Radomskiego Czerwca 1976 naszą szkołę odwiedził pan Kazimierz Staszewski, uczestnik tamtych wydarzeń.

 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII. Aleksandra Siczek i Bartosz Kamusiński z klasy VIII, przybliżyli historię radomskiego czerwca. Za pomocą prezentacji multimedialnej przedstawili min. przyczyny i skutki radomskiego protestu. Na slajdach widoczne były również zdjęcia uczestników ówczesnych wydarzeń czy fotografie spalonego gmachu KW PZPR.

 

Po pierwszej części spotkania pan Kazimierz Staszewski opowiedział naszym uczniom jak z jego perspektywy wyglądały radomskie protesty. Słuchacze dowiedzieli się o atmosferze panującej w tym dniu, o przebiegu protestów oraz o konsekwencjach, jakie uczestnicy tych wydarzeń, w tym pan Kazimierz Staszewski, musieli ponieść.

 

Uczniowie mogli zapoznać się z materiałami, jakie przyniósł nasz gość. Zobaczyli, min. jak wyglądały akta osób represjonowanych po wydarzeniach czerwcowych.

 

Na koniec spotkania pan dyrektor Andrzej Tomczyk podziękował naszemu gościowi i zachęcił uczniów naszej szkoły do bliższego zapoznania się z jakże bogatą historią Radomia. 

Zdjęcia w galerii.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62