Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

Z tej okazji 30 maja dzieci ze świetlicy szkolnej oraz uczniów z klas: 1d, 3a i 4e odwiedził gość specjalny - znany radomski pisarz bajek i legend p. Wojciech Krupa.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały utworów czytanych przez pana Wojciecha, później zadawały pytania dotyczące jego twórczości.
W trakcie spotkania nasz gość przeprowadził "rymowaną" gimnastykę i zachęcał do czytania książek słowami:

"Książka uczy, świat naprawia, z książką świetna jest zabawa. Możesz zajrzeć do atomu nie wychodząc nawet z domu. Nie ruszając żadną nogą zwiedzisz sobie Fidżi, Togo. Z książką szybko czas wam zleci, więc czytajcie książki dzieci".

Następnie wszyscy obejrzeli inscenizację na podstawie bajki autora "Kłopoty czarnego liska" w wykonaniu dzieci uczęszczających do świetlicy.

Na zakończenie spotkania zaproszone klasy otrzymały książki z autografem bajkopisarza. Polecamy książki pana Wojciecha Krupy jako miłą i pouczającą lekturę dla dzieci i dorosłych.

Spotkanie przygotowali nauczyciele realizujący autorski program promujący czytelnictwo :Lubimy czytać". Nad oprawą muzyczną czuwała pani Ewa Żaczek.