29 maja sala gimnastyczna naszej szkoły zapełniła się uczestnikami, gośćmi

i sympatykami VI Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej SING ALONG.

Po uroczystym otwarciu festiwalu przez pana dyrektora Andrzeja Tomczyka, dwudziestu sześciu uczniów z czternastu radomskich szkół podstawowych zaprezentowało znakomite interpretacje piosenek w języku angielskim. A były wśród nich takie przeboje jak „ How Would You Feel”, „Perfect”, „Diamonds”, „Rise”, „Dream a Little Dream” i wiele innych.

Prezentacje oceniało pod względem językowym, muzycznym i artystycznym jury w składzie:

- egzaminator Centrum Egzaminacyjnego przy City College pani Barbara Skrok (przewodnicząca jury)

- nauczycielka muzyki, członkini chóru Gospel Radom, wieloletnia jurorka konkursu pieśni patriotycznej, pani Renata Świderska

- wicedyrektor naszej szkoły pani Liliana Terkner.

Jury miało niełatwe zadanie, lecz po długich obradach zdecydowało przyznać następujące nagrody:

I miejsce: Karolina Banaczek PSP nr 9 („Rise”)

II miejsce: Klaudia Warda PSP nr 34 („Wrecking Ball”)

III miejsce: Jan Majewski I SSP STO („How Would You Feel”)

Jury przyznało również wyróżnienie językowe Adamowi Starck (PSP nr 33) oraz Zofii Warda (PSP nr 27) oraz muzyczne Marcie Bąk (PSP nr 4). Nagrodę dla najlepszej solistki festiwalu publiczność przyznała Karolinie Banaczek (PSP nr 9).

Koncert poprowadzili uczniowie kl.4b Nadia Gawlik i Leon Przymus-Rejmer oraz uczennica klasy 6d Natalia Gogacz, którą jury uhonorowało dodatkową nagrodą za znakomite zdolności językowe.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy niebywałych zdolności językowych i muzycznych!

Organizatorami VI Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej SING ALONG były nauczycielki języka angielskiego i muzyki.

Licznym sponsorom i sympatykom festiwalu, którzy zaangażowali się w jego organizację i wspierali nasze wspólne dzieło serdecznie dziękujemy.

Patronat medialny: Gość Niedzielny, Radio Plus

Artykuł - kliknij tu: