W dniu 23 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.

Złożenie przyrzeczenia poprzedził występ w wykonaniu uczniów z klas starszych.
Pierwszoklasiści wysłuchali wierszy o roli książki w życiu człowieka, tekstów zachęcających do czytania książek i szanowania ich.

Recytację uświetniły piosenki i tańce w wykonaniu zespołów muzycznych naszej szkoły prowadzonych przez panią Ewę Żaczek.

Uczniowie klas pierwszych pięknie odpowiadali na zadawane im pytania dotyczące dbania o książki. Potwierdzili tym, że w pełni zasługują na przyjęcie ich w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Na znak tego pan dyrektor Andrzej Tomczyk wręczył przedstawicielom klas pierwszych dyplomy i słodkie upominki. Miłą pamiątką tego spotkania są pamiątkowe klasowe zdjęcia.

Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą teraz częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej, miłośnikami czytania i przyjaciółmi książek.
Zapraszamy!

Dziękujemy uczniom za piękne występy, pani Ewie Żaczek za oprawę muzyczną, zaś pani Iwonie Bednik - Szymańskiej za piękne dekoracje.