9 maja 2019 r. w świetlicy szkolnej dzieci obejrzały prezentację multimedialną "Dzieje książki".

Autorka prezentacji - nauczyciel-bibliotekarz pani Anna Franaszczyk przedstawiła

w ciekawy i przystępny sposób historię książki, a także co się z tym wiąże historię pisma, sposobu porozumiewania się ludzi od czasów prehistorycznych i poprzez starożytność aż do współczesnych czasów.

Dzieci dowiedziały się co to są hieroglify, pismo klinowe, zobaczyły jak wyglądały pierwsze książki, kto wymyślił druk.

Prezentację zakończył pokaz ekslibrisów dawnych i współczesnych, a także został ogłoszony konkurs plastyczny "Mój ekslibris".

Wyżej wymienione działania realizowane są w ramach Programu Promującego Czytelnictwo "Lubimy czytać".