Uczniowie klas VII naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Z ustawą na Ty”, którego celem były działania profilaktyczno – wychowawcze.

Młodzież została zapoznana z „Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich” .

Prowadzącymi projekt byli pani Urszula Kępczyńska – Kruk oraz pan Tomasz Kazidorek – zawodowi kuratorzy rodzinni z Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Wykonującej Orzeczenia w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich w Radomiu.

Koordynatorami projektu w szkole były: p. Liliana Terkner oraz p. Wioletta Prawda-Kwiędacz.

Projekt składał się z trzech etapów. Pierwszy polegał na przeprowadzeniu prelekcji na temat: „ Odpowiedzialność nieletnich w świetle obowiązującego prawa”. W drugim etapie uczniowie rozwiązywali test, który zawierał zagadnienia dotyczące tematyki prelekcji. W trzecim etapie nagrodzona i wyróżniona grupa uczniów klas 7 wzięła udział w wycieczce do Sądu Rejonowego i Okręgowego w Radomiu przy ulicy Warszawskiej. Pani Prezes Sądu Rejonowego Beata Michalska wręczyła finalistom projektu nagrody i wyróżnienia.

W grupie nagrodzonych w ramach projektu „Z ustawą na Ty” są następujący uczniowie klas 7 :

I miejsce - Anna Wosztyl kl. 7a

II miejsce – Weronika Rojek kl. 7c

III miejsce - Natalia Mazur kl. 7a

Wyróżnienia otrzymali:

1. Livia Purgał kl. 7b

2. Maria Nurczyńska kl. 7b

3. Maja Kądziela kl. 7c

4. Zuzanna Rogalska kl. 7b

5. Jagoda Borodziuk kl. 7b

6. Nikola Warchoł kl. 7c

7. Wiktoria Janot kl. 7c

8. Bartłomiej Pryciak kl.7b

9. Adam Płatos kl. 7b

10. Igor Bęc kl. 7b

11. Alicja Noga kl. 7a

12. Anna Chmielewska 7a

Zwiedzanie nowego budynku sądu było niecodzienną i wyjątkową możliwością obserwacji miejsc pracy ludzi zajmujących się prawem. Wrażenia z pobytu w tym miejscu pewnie zostaną z młodzieżą na długo, a udział

w projekcie będzie, być może, inspiracją do podjęcia decyzji o kierunku kształcenia w przyszłości.

Wiedza, czyli największa wartość z udziału w tym przedsięwzięciu, powinna stanowić wytyczne do funkcjonowania w społeczeństwie w ramach obowiązującego prawa.