Uczniowie klasy 6D, Wiktor Maj i Karol Stępień, zdobyli I miejsce

w międzyszkolnym konkursie ,,Radom dawniej i dziś”, zorganizowanym

przez PSP nr 34.

Chłopcy okazali się najlepsi zarówno w eliminacjach jak i w finale. Musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące historii naszego miasta od czasów najdawniejszych po XX wiek.

Konkurs podzielony był na pięć etapów. Pierwszy dotyczył Radomia w czasach II wojny światowej, drugi i piąty historii Radomia we wcześniejszych epokach. W trzeciej części nasi uczniowie zmierzyli się ze znanymi postaciami, natomiast w czwartej rozwiązali diagram z nazwiskami honorowych obywateli Radomia.

W konkursie wykazali się bardzo dużą wiedzą i refleksem (jedna z rund polegała bowiem na zasadzie ,,kto pierwszy ten lepszy”).

Przygotowanie uczniów do konkursu: pani Urszula Celi.