A teatr jest po to,

Żeby wszystko było inne niż dotąd.

(Joanna Kulmowa)

W ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru członkowie Szkolnego Koła Teatralnego 33 bliżej sceny zaprosili koleżanki i kolegów do wspólnego świętowania.

Ola i Maciek, prezentując krótką historię teatru, zaprowadzili publiczność po nitce do kłębka - aż do źródła, czyli starożytnej Grecji. Członkowie młodszej grupy teatralnej (Michalina, Ola, Zuzia, Michał, Kuba, Antek, Jaś, Wojtek) przedstawili muzyczną historię Tezeusza i Ariadny w trzech aktach. Następnie na scenie zagościli bohaterowie ulubionych książek. To kreatywni uczniowie z klas 4-8, którzy spontanicznie odpowiedzieli na ogłoszony konkurs na prezentację ulubionej postaci literackiej. Dzięki wspaniałym kostiumom, charakteryzacji i rekwizytom stworzyli niesamowite kreacje aktorskie. Publiczność jednak nie dała się zwieść i sprawnie poruszała się w labiryncie tytułów, autorów i pytań konkursowych. Członkowie Jury: wicedyrektor szkoły, pani Liliana Terkner, nauczyciel języka polskiego, pani Katarzyna Pożyczka i wiceprzewodniczący szkoły Jan Wojcieszek z reżyserską wprawą przyznali nagrody.

I miejsce – Anastazja Palińska, ucz. klasy 4a jako Zuzanna Pevensie

II miejsce – Anna Szczepaniak, ucz. klasy 8a jako Balladyna

III miejsce – Nicola Grześczak, ucz. klasy 5b jako Ania z Zielonego Wzgórza

Wyróżnienie – Karol Stępień, ucz. klasy 6d jako Ambroży Kleks

Wyróżnienie – Oliwia Dobosz, ucz. klasy 8d jako Mały Książę

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy wspaniałych pomysłów, zdolności aktorskich i zaangażowania. Publiczności zaś wiedzy i wysokiej kultury widza.

Szkolni aktorzy teatru 33 bliżej sceny z radością uznali, że taka forma obchodów Dnia Teatru promuje

i popularyzuje sztukę teatru, i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach, nawet w labiryntach życia szkolnego.

Org. E. Okomska, K. Pożyczka, I. Bednik-Szymańska