Aktualności

W dn. 08.03. – 10.03. 2019 r. pod opieką p. Elżbiety Skierskiej-Markowicz

11 wolontariuszy wyruszyło na rekolekcje do Ośrodka Edukacyjno – Charytatywnego „Emaus”, który znajduje się na przepięknych terenach leśnych

w miejscowości Turno.

Położony jest na skraju Doliny Białobrzeskiej i Równiny Radomskiej, nad rzeką Pilicą.

 

  

Rekolekcjonista - ks. dr Tadeusz Mazur w sposób prosty i obrazowy przypomniał nam istotę sakramentów świętych, które pomagają nam dążyć do świętości. Uwrażliwiał nas na potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi.
Nieodłącznym elementem rekolekcji jest modlitwa. W piątek uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej przemierzając leśne drogi.

  

W sobotę podczas Mszy Świętej, którą celebrował ks. bp Piotr Turzyński modliliśmy się za wszystkich potrzebujących: samotnych, niepełnosprawnych, chorych oraz tych, którzy im pomagają.
W homilii ks. Biskup zachęcał nas wolontariuszy do czynienia dobra.

 

  

W czasie rekolekcji nie zabrakło czasu na integrację, ale wszystko co dobre, szybko się kończy! Zostają wspomnienia, które na zawsze będą w naszych sercach. Z żalem w sercu, lecz pełni nadziei i miłości, zakończyliśmy rekolekcje dla wolontariuszy Caritas Diecezji Radomskiej.

  

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok !!!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62