Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” .

Na zajęciach Klubu Szkół UNICEF dzieci:
• podróżowały przez kontynenty aby dowiedzieć się więcej o sytuacji najbardziej potrzebujących rówieśników w najdalszych zakątkach świata,

• poznały historię szmacianych laleczek UNICEF,

• oglądały filmy edukacyjne UNICEF o szczepieniach, które ratują życie.

Finałem akcji był Dzień Wszystkich Kolorów Świata, który odbył się 27.02.2019 r.

Uczniowie wraz z opiekunami zorganizowali wystawę szmacianych laleczek połączoną z kiermaszem charytatywnym. Szmaciane laleczki zostały przygotowane przez uczniów będących członkami Klubu Szkół UNICEF przy PSP 33 oraz na lekcjach plastyki. Swoją laleczkę mógł przynieść również każdy chętny, kto chciał wesprzeć program szczepień w najuboższych krajach świata. Laleczki pochodziły z różnych kontynentów i były naprawdę przepiękne.

Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem - laleczki zostały adoptowane i znalazły nowe domy.

Katarzyna Karolik-Ruta
Katarzyna Pyciarz