Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji

„Wszystkie Kolory Świata”

organizowanej przez UNICEF Polska.

Uczniowie przygotowują szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.

W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi.

Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się ich wystawa. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę.

Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do przyłączenia się do akcji.

Uszyjcie własną laleczkę i pomóżcie dzieciom!

Szczegóły w zakładce Uszyj szmacianą laleczkę z UNICEF i pomagaj.

Katarzyna Karolik-Ruta