Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”

Ma ona na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci

w najuboższych krajach świata.

Uszyj szmacianą laleczkę i pomagaj!

Biorąc udział w akcji:

• poszerzysz swoją wiedzę na temat sytuacji dzieci w krajach rozwijających się

• zobaczysz, że pomaganie jest przyjemne i daje dużo radości

• pomożesz zebrać fundusze na szczepienia dla najbardziej potrzebujących dzieci na całym świecie

Etapy akcji:

1. Wybierz jeden kraj, dowiedz się czegoś o jego kulturze, mieszkańcach i codziennym życiu. Sprawdź, jak ubierają się mieszkańcy wybranego przez Ciebie kraju.

2. Uszyj laleczkę korzystając z wykroju (do pobrania tutaj). Przygotuj ubranie laleczki - strój charakterystyczny dla wybranego kraju. Doczep jej włosy, oczy, usta.

3. Wypełnij akt urodzenia laleczki (do pobrania tutaj).

4. Przekaż laleczkę organizatorom akcji do 25.02.2019 r. (Katarzyna Karolik-Ruta, Katarzyna Pyciarz, Iwona Bednik-Szymańska).

5. Weź udział w wystawie laleczek w naszej szkole.

Udanej zabawy :)

Katarzyna Karolik-Ruta