„ODNOWI OBLICZE ZIEMI”

– to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który w niedzielę 6 stycznia 2019 r. po raz ósmy przeszedł ulicami naszego miasta Radomia.

Poprzedziła go Msza Święta celebrowana w kościele pw. św. Jana.

Po Eucharystii, mimo mrozu i śniegu mieszkańcy tłumnie powędrowali do żłóbka, by pokłonić się Panu Jezusowi.

Za Mędrcami szli: ks. bp Henryk Tomasik, przedstawiciele władz oraz licznie zgromadzeni radomianie.

Byliśmy obecni również i my – uczniowie PSP nr 33

W drodze do stajenki obejrzeliśmy inscenizacje przygotowane przez młodzież z radomskich szkół: przy kościele Ewangelicko-Augsburskim - "Grzech Pierworodny", przy kościele ojców Bernardynów - "Na Dworze Króla Heroda", u zbiegu ulic Witolda i Żeromskiego - "W Gospodzie", a przed kościołem garnizonowym - "Poruszenie wśród pasterzy".

Na całej trasie wybrzmiewały kolędy śpiewane przez uczestników.

W ten świąteczny, mroźny dzień wędrowaliśmy pod opieką p. Elżbiety Skierskiej-Markowicz, p. Ewy Majcher oraz p. Elżbiety Rzeczkowskiej, która utrwaliła wydarzenie na zdjęciach.

Po zakończeniu orszaku ks. biskup Henryk Tomasik podziękował organizatorom i mieszkańcom za liczne przybycie oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Wspólne przeżywanie tej uroczystości było wydarzeniem religijnym, rodzinnym i wspólnoty szkoły. Zarówno uczniowie jak i rodzice wyrazili gotowość do ponownego udziału w takim orszaku za rok.