12.12.2018 r. w PSP nr 33 odbył się międzyszkolny konkurs „Poznaj z nami Order Uśmiechu” w 50-tą rocznicę istnienia tego odznaczenia. Drugą bohaterką była Irena Sendlerowa- patronka roku 2018 i Kawaler Orderu Uśmiechu.

Była to już siódma edycja tego konkursu, którego celem jest zapoznanie dzieci z patronem roku obranym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
W konkursie brało udział sześć zespołów z pięciu szkół podstawowych (jedna szkoła była reprezentowana przez dwa zespoły): PSP nr 13, PSP nr 14, PSP nr 29, PSP nr 31, PSP nr 33.
Podczas konkursu dzieci zmagały się z bardzo zróżnicowanymi zadaniami, wśród których były sprawdzające wiedzę, plastyczne i praktyczne. Atmosfera była bardzo gorąca, zespoły wzajemnie sobie kibicowały i wspierały się. Dużo informacji dotyczących Orderu Uśmiechu zostało przekazane w występie teatrzyku szkolnego „33 bliżej sceny” oraz w filmie o Irenie Sendlerowej i jej działalności na rzecz dzieci, zmontowanym na użytek właśnie tego konkursu.
Wszystkie konkurencje zostały stworzone i opracowane przez panie polonistki (p. E.Ćwiek, p. E. Okomska, p. M. Wasilewska, p. K. Pożyczka, p. L. Markiewicz) i bibliotekarki (p. A. Franaszczyk, p. E. Rzeczkowska) z PSP nr 33.
W wyniku obrad niezależnego i kompetentnego, niezwiązanego z żadną ze szkół jury, wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - PSP nr 31
II miejsce - PSP nr 13