W dniu 06.12.2018 r. klasy: 5 d i 5 f pod opieką pań: Agnieszki Gajewskiej, Iwony Bednik-Szymańskiej i Edyty Malec-Ćwiek udały się do stolicy w celu zwiedzenia Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Wycieczka w to miejsce odbyła się po raz pierwszy w historii naszej szkoły. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w III edycji projektu PLAN FILMOWY ze scenografią z filmu 7 uczuć Marka Koterskiego oraz edukacyjnego cyklu filmowego Historia w ożywionych obrazach. W drodze do Warszawy pani Edyta Malec-Ćwiek opowiedziała dzieciom różne ciekawostki na temat X Muzy, którą jest kinematografia.
W Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych klasy zostały podzielone na dwie grupy. Następnie pod opieką pań przewodniczek przystąpiono do uczestniczenia w projekcie PLAN FILMOWY. Projekt ten to niezwykła opowieść o pracy filmowców i o powstawaniu dzieła filmowego.

PLAN FILMOWY składał się z dwóch części: scenograficznej i kostiumowej. Wchodząc do części scenograficznej zwiedzający mogli zobaczyć dekoracje wykreowane przez twórców filmowych - korytarz szkolny i klasę, prawdziwie królewską ucztę, salę tronową, królewską sypialnię oraz filmowe lochy. Podczas projekcji na goglach VR każdy mógł przenieść się w plener na plan, by z bliska przyjrzeć się pracy ekipy filmowej i nagrywaniu kolejnych ujęć.

W części dotyczącej kostiumów ścieżka prowadziła do pracowni kostiumografa opowiadając o powstawaniu kostiumów. Uczniowie mogli sprawdzić się w zadaniach z filmowej garderoby i przymierzyć wybrane kostiumy historyczne. W strefie projekcyjnej prezentowane były materiały making of.

Wycieczka była bardzo udana, a uczniowie mieli możliwość zapoznać się z tematyką dotyczącą edukacji filmowej oraz z zakresu edukacji historycznej, medialnej, kulturalnej i artystycznej.