20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom.

Polska odegrała szczególną rolę w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka - była inicjatorem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF). Z wielką radością Klub Szkół UNICEF działający w naszej szkole przyłączył się do akcji.
Zorganizowaliśmy "niebieską" fotobudkę. Dziękujemy za wspaniałą zabawę tym wszystkim, którzy przyłączyli się wraz z nami do akcji!
Jednocześnie mamy przyjemność ogłosić, że klasy: 6a i 5d zdobyły zaszczytne miano "Przyjaciela UNICEF" - w tych klasach najwięcej osób bawiło się razem z nami ubierając się w kolory UNICEF. Gratulujemy :)
Oto krótka fotorelacja:

Wszystkie zdjęcia z fotobudki dostępne są do wglądu i pobrania w bibliotece szkolnej.

Katarzyna Karolik-Ruta
Katarzyna Pyciarz