Każde dziecko marzy o edukacji. To hasło przyświecało pracy Klubu Szkół UNICEF w październiku.

Edukacja jest kluczem do lepszego życia dla milionów dzieci i nastolatków na całym świecie: pozwala na poprawę warunków ich życia, dzięki czemu mogą się cieszyć lepszym zdrowiem, rozwijać swoje zdolności, umiejętności oraz mają szanse na spełnienie swoich marzeń i planów. Pomimo powszechnej wiedzy o korzyściach wynikających z edukacji, ponad 263 milionów dzieci w wieku szkolnym jest pozbawionych możliwości nauki.
W krajach takich jak Jemen, szkoły zostały zniszczone w wyniku trwającej od kilu lat wojny.

Ze względu na niski poziom edukacji, dzieci często nie nabywają podstawowych umiejętności. 387 milionów dzieci w wieku szkolnym nie potrafi czytać. Na liście krajów, w których dzieci i młodzież pozbawione są możliwości edukacji, pierwszą dziesiątkę tworzą kraje afrykańskie. Ubóstwo jest największą przeszkodą uniemożliwiającą dzieciom naukę.

Zastanawialiśmy się, dlaczego edukacja jest tak istotna. Zebraliśmy pomysły:

Edukacja: zapewnia dobrą przyszłość, to przepustka do lepszego życia, do osiągnięcia sukcesu. Bez edukacji nie byłoby współczesnego świata pełnego nowoczesnych wynalazków. Edukacja daje mądrość, dzięki niej możemy się rozwijać.
Aby przekonać się, że szkoła to naprawdę magiczne miejsce dla dzieci, obejrzyjcie film:

Katarzyna Karolik-Ruta