Praca Klubu Szkół UNICEF w tym roku szkolnym skupia się wokół dziecięcych marzeń. Dzieci różnią się między sobą pod wieloma względami - kolorem skóry, kolorem włosów, językiem, wyznaniem. Jest jednak coś, co je łączy - są to marzenia.

O wielu potrzebach i marzeniach nie myślimy na co dzień, ponieważ są dla nas oczywiste. Jednak nie wszystkie dzieci na świecie mają tyle szczęścia, marzą o tym, aby mieć dostęp do opieki medycznej, aby móc się uczyć, żyć w bezpiecznym świecie.

We wrześniu tematem przewodnim naszych spotkań było 'Zdrowie'. Dowiedzieliśmy się, że bardzo wiele dzieci na świecie nie ma dostępu do podstawowej opieki medycznej i do szczepień. Wiele z nich jest niedożywionych. Tym wszystkim dzieciom pomaga UNICEF.

Szczepienia to najtańszy i najbardziej skuteczny sposób walki z chorobami.
UNICEF dociera do milionów dzieci rocznie szczepiąc je przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego np. polio.

O co troszczy się UNICEF i co Ty też powinieneś?
Chcesz dowiedzieć się więcej co robi UNICEF dla zdrowia dzieci, obejrzyj film:

Katarzyna Karolik-Ruta