16 października 2018 r. – to 40   rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Metropolita krakowski stał się 262 następcą św. Piotra. Przybrał imię Jana Pawła II.

Hasłem pontyfikatu Papieża Polaka, który trwał 9666 dni (prawie 27 lat) były słowa „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”. Jan Paweł II jako papież dziewięć razy pielgrzymował do Ojczyzny, a 4 czerwca 1991 r. odwiedził nasze miasto Radom.
Dla młodych ludzi zostawił przesłanie: "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali".
(Spotkanie z młodzieżą, Jasna Góra, 1983 r.)
Wspominając tę ważną rocznicę, w naszej szkole przygotowana została mała wystawa ukazująca osobę Jana Pawła II pt. Przez codzienność do nieba” oraz przeprowadzone zostały lekcje religii z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji związanych z osobą pierwszego papieża Polaka II i z radością zaśpiewali ulubioną pieśń  św. Jana Pawła II – „Barka”.