W ramach kampanii ,,BohaterOn – włącz historię” uczniowie klas V-VIII wzięli udział w akcji ,,Kartka dla powstańca”.

Celem akcji było uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, do których trafią kartki z życzeniami. Dzięki zaangażowaniu wielu uczniów udało się nam sprawić radość Adresatom korespondencji. Nasi uczniowie napisali ponad sto kartek. Niektóre z nich były własnoręcznie wykonane. Wiele z nich było ozdobionych symbolami narodowymi i znakami Polski Walczącej.

Oto jedne z wielu życzeń, jakie do adresatów napisała nasza uczennica:

Drogi Powstańcu! Kiedy jeden strzał mógł przesądzić o Twoim losie nie ugiąłeś się, lecz biegłeś po wolność dla nas. Nie mam tak wielkiej mocy, by odwdzięczyć się za to, więc powiem tylko skromnie:

"Dziękuję za Biało-Czerwoną!”

Organizatorki akcji: pani Urszula Celi i pani Katarzyna Pożyczka.