W ramach edukacji filmowej prowadzonej w naszej szkole klasa 8c oraz klasy: 7a, 7b i 7c uczestniczyły we wspólnym wyjściu do kina HELIOS w celu obejrzenia filmu ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

Przed projekcją słowo wstępne wygłosił dr Sebastian Piątkowski z Instytutu Pamięci Narodowej. Opowiadał on o Dywizjonie 303, który był pododdziałem lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii w czasie II wojny światowej.
Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę- Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. W filmie przedstawiono nie tylko spektakularne akcje, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazano również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.
Wizyta w kinie była prawdziwą i niezapomnianą lekcją historii.