Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września.

Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się w obchody tego święta. Pod bacznym okiem nauczycieli językowców przygotowali i zaprezentowali społeczności szkolnej wiersze, piosenki dialogi czy rymowanki w najróżniejszych językach obcych. Rozstrzygnięty także został konkurs z wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Oto wyniki:

I miejsce:

Jakub Grylak 5d

Antoni Nowakowski 5d

II miejsce:

Patrycja Baran 8d

Oliwia Dobosz 8d

III miejsce:

Wiktoria Figarska 6d

Anna Szczepanowska 6d

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej uroczystości serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

Katarzyna Karolik-Ruta