3 września zabrzmiał symboliczny pierwszy dzwonek, który oznajmił początek roku szkolnego dla całej społeczności PSP nr 33.

Uczniowie pełni wakacyjnych wrażeń i radosnych oczekiwań na spotkania

z koleżankami i kolegami zgromadzili się w sali gimnastycznej. Niezwykle podekscytowane były dzieci z klas czwartych i pierwszych, bo to przecież nowy etap w ich szkolnym życiu. Niepewność, momentami strach, jak to będzie, jaka będzie nowa wychowawczyni, czy koleżanki i koledzy będą mili i serdeczni? Te pytania stale pojawiały się w ich myślach. Nie mieli się jednak, czego obawiać, bo już w drzwiach sali dzieci zostały powitane słoneczkami, które są emblematami szkoły, a na których były nazwy klas. Przy nich stały panie wychowawczynie i z uśmiechem na twarzach zapraszały swoich uczniów. Część oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu. Cała akademia miała zaznaczyć najważniejsze dni września przy pomocy kartek z kalendarza. Do tego też nawiązywała dekoracja, która akcentowała: jedna z kartek kalendarza - koniec wakacji, następna - wybuch wojny, kolejna początek roku szkolnego i ostatnia - święto Orderu Uśmiechu.
1 września to dzień wybuchu II wojny światowej. Wszyscy uczcili minutą ciszy poległych i tych, którzy zginęli podczas wojny obronnej. Nastrój powagi i refleksji wzmocniły odgłosy bombardowań oraz autentyczny komunikat radiowy obwieszczający wojnę.
Po tej części, wystąpienie miał p. dyr Andrzej Tomczyk, który powitał uczniów, przedstawił im nowych nauczycieli oraz wychowawców klas, życzył uczniom sukcesów i oficjalnie rozpoczął nowy rok szkolny. Uroczystość szkolną zaszczycił swoją obecnością wiceprezydent miasta Radomia Konrad Frysztak, który również przekazał wiele ciepłych życzeń uczniom.
Po wyprowadzeniu sztandaru nastąpiła część artystyczna przedstawiająca pożegnanie lata i początkiem roku szkolnego. Ważną kartką z kalendarza będzie 21 września, czyli Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu, który jest w nazwie naszej szkoły i dlatego też występujący przypomnieli historię tego odznaczenia.
Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Patrycja Baran i jej zastępca Janek Wojcieszek życzyli uczniom udanego startu i efektywnych działań w nowym roku szkolnym.
Po akademii wszyscy uczniowie spotkali się z wychowawcami, a następnie uczestniczyli w uroczystej mszy świętej koncelebrowanej, w której głównym celebransem był Jego Eminencja Biskup Henryk Tomasik.
Pełni wiary we wspaniałe wyniki w nauce, ciekawi nowych treści i przedmiotów, uczniowie zaczęli się uczyć

w nieco innej, bo już ośmioklasowej szkole podstawowej.