Był raz Pingwinek, który chciał latać,
Kłopot z nim mieli mama i tata.
Bo wbrew ogólnie przyjętej modzie
Próby latania ponawiał co dzień.
(W. Chotomska Pingwinek)

W dniu 09.04.2018 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Jeden autor – jeden wiersz.
Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas 1-3 z radomskich szkół: PSP nr 3, PSP nr 5, PSP nr 13, PSP nr 18, PSP nr 21, PSP nr 28 i PSP nr 33.
Główne cele konkursu to: przybliżenie dzieciom postaci poetki i pisarki Wandy Chotomskiej i jej twórczości, rozbudzenie wrażliwości na kulturę słowa i doskonalenie poprawności językowej.
Swoją obecnością konkurs uświetnili: inspektor Wydziału Edukacji w Radomiu, pani Zuzanna Kolecka oraz aktorka Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, pani Agnieszka Grębosz. Patronat honorowy nad konkursem przyjął Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.
Sponsorami nagród były instytucje: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Księgarnia Exlibris i Rada Rodziców przy PSP nr 33.
W tematykę konkursu wprowadziło małych recytatorów Szkolne Koło Teatralne 33 bliżej sceny, prezentując przedstawienie przybliżające postać i twórczość poetki pt. Przyleciałam do Was na skrzydłach.
Wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na miano Mistrza Recytacji. Gratulacje, nagrody i dyplomy wręczyli: dyrektor PSP nr 33, pan Andrzej Tomczyk i członkowie jury.

Oto Laureaci konkursu:

na poziomie klas I

I miejsce: Maja Sierdzińska PSP nr 21
II miejsce: Klara Strzelecka PSP nr 5
III miejsce: Julia Safin PSP nr 13

na poziomie klas II

I miejsce: Amelia Stołkowska PSP nr 18
II miejsce: Aleksandra Woźniak PSP nr 33
III miejsce: Marika Jaśkiewicz PSP nr 5

na poziomie klas III

I miejsce: Lena Turzyńska PSP nr 3
II miejsce: Nina Zwolińska PSP nr 33
III miejsce: Zuzanna Rdzanek PSP nr 18

Organizatorki konkursu: J. Dziwirek, A. Franaszczyk, E. Gutowska, E. Okomska.
Patroni medialni:
"Gość Niedzielny"