W środę 21 marca 2018r. uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią panią Iwoną Plewińską żegnali zimę i witali wiosnę.

Aby Pierwszy Dzień Wiosny wyróżniał się od pozostałych, uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły w strojach z elementami koloru zielonego.

Zajęcia edukacyjne rozpoczęły się od przybliżenia tradycji i zwyczajów związanych ze świętem powitania wiosny. Dzieci wspólnie wykonały kukłę Marzanny.

Do zrobienia kukły wykorzystały surowce wtórne, papierowe i foliowe torebki. Marzanna wyglądała bardzo ładnie, wystrojona w białą sukienkę. Następnie cała klasa udała się na spacer wokół szkoły z Marzanną na czele.

W związku z dbałością o ochronę środowiska zamiast topienia i palenia, Marzanna została wrzucona

do pojemników na śmieci. Oczywiście po odpowiedniej segregacji materiałów wtórnych. Dzieciom towarzyszył radosny okrzyk "Żegnaj Zimo, witaj Wiosenko!".

Do szkoły powróciły z zielonym gaikiem – symbolem wiosny. Były uśmiechnięte i pełne nadziei, że szybko stopnieje śnieg i wreszcie zawita tak upragniona wiosna.