13 marca 2018 roku uczniowie klasy III d udali się na wycieczkę do Papugarni. To miejsce, w którym mieszka 38 papug różnych gatunków. Są tam ary macao, konury słoneczne, konury ognistobrzuche, konury czarnogłowe, kakadu różowe i barwinki czarnogłowe.
Na początek pani z obsługi zapoznała uczestników wycieczki z regulaminem, jaki obowiązuje w Papugarni. Należało zdjąć biżuterię, zegarki oraz ozdoby włosów, ponieważ papugi, prawie tak jak sroki, chętnie się interesują tym co błyszczy.
Po zdezynfekowaniu rąk można było znaleźć się w królestwie papug. Dzieci zakupiły porcję karmy dla ptaków i mogły je samodzielnie karmić. Papugi czasem same siadały na ramionach, rękach, czy głowach odwiedzających je dzieci, co widać na załączonych zdjęciach. Ptaki były bardzo przyjazne
i delikatne, chętnie jadły karmę. Dzieci z dużym zainteresowaniem poznawały kolejnych mieszkańców Papugarni, a obcowanie z ptakami sprawiło im ogromną radość. Atrakcją pobytu w Papugarni były też zajęcia plastyczne. Każde dziecko pomalowało według własnego pomysłu drewnianą sylwetkę papugi i zabrało swoją papużkę na pamiątkę do domu. Pobyt w Papugarni był interesującą lekcją przyrody, żal było się rozstawać z uroczymi, barwnymi ptaszkami.