14 marca 2018 juz po raz kolejny na szkolnej scenie wystąpili miłośnicy piosenki anglojęzycznej biorący udział w szkolnym etapie Festiwalu Piosenki Angielskiej Sing Along. W dwóch kategoriach wiekowych wystąpiło 36 uczestników, którzy zaprezentowali 31 utworów w języku angielskim.
Uczniowie z klas 1-3 byli oceniani przez jurorów w składzie: wicedyrektor szkoły p. Anna Franus, nauczycielka muzyki p. Barbara Wrzask oraz nauczycielka języka angielskiego p. Katarzyna Karolik-Ruta.
Mogliśmy usłyszeć między innymi takie przeboje jak: "Lollipop", "Stand by me", "Eye of the tiger", czy też piosenkę z filmu "Kraina Lodu" - "Let it go". Bo burzliwych obradach, jury wyłoniło zwycięzców oraz przyznało dwa wyróżnienia:
1 . Lena Jaworska, klasa 3g ( "Flashlight)
2. Anastazja Palińska, klasa 3g ("Stand by me")
3. Jakub Janicki, klasa 3b ("Cafeteria Song")
wyróżnienia otrzymali:
Nadia Gawlik, klasa 3b ("Evil like me")
Martyna Rzepkowska, klasa 1c ("I don't like sausages")
Zmagania uczestników w kategorii klas 4-7 oceniało jury w składzie: wicedyrektor szkoły p. Liliana Terkner,
p. Barbara Wrzask i p. Katarzyna Karolik-Ruta.
W drugiej części festiwalu nie zabrakło przebojów, takich jak: "We will rock you" zespołu Queen, "Perfect" Eda Sheerana, czy też piosenki, która została uhonorowana statuetką Oscara za film "Król Lew" - "Can you feel the love tonight." I tym razem jury nie miało łatwego zadania w wyborze zwycięzców. Ostatecznie przyznano
3 miejsca na podium oraz 3 wyróżnienia. Oto zwycięzcy:
1. Wiktoria Figarska, klasa 5d ("Dear Future Husband")
2. Weronika Rojek, klasa 7c ("Slow it down")
3. Karolina Stysiak, Łucja Traczyk, klasa 7d ("There's nothing holding me back")
wyróżnienia otrzymali:
Szymon Kudelski, klasa 4a ("Mama)
Maja Kowalska, klasa7c ("Like I'm gonna lose you")
Aleksandra Pańczak, klasa 7d ("How do you feel")
Koncert poprowadziła p. Agnieszka Kutkowska oraz p. Renata Pierzchalska (oprawa muzyczna).
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Szkolny etap festiwalu przygotowały i zorganizowały nauczycielki języka angielskiego: p. Agnieszka Kutkowska, p. Renata Pierzchalska, p. Katarzyna Karolik-Ruta, we współpracy z nauczycielką muzyki, p. Barbarą Wrzask.