13 marca 2018 r. był Dniem Pięknego Mówienia w naszej szkole. Jak co roku odbył się Konkurs Recytatorski ,,Spotkanie z poezją”.

Myślą przewodnią tego przedsięwzięcia było rozbudzenie wrażliwości dziecka na kulturę słowa, doskonalenie poprawności wymowy oraz motywowanie do wystąpień publicznych.
W konkursie wzięło udział 40 recytatorów z klas 4-7. Jury, w składzie pani wicedyrektor Liliana Terkner, pani Anna Jeżak oraz pani Edyta Malec-Ćwiek oceniało: dobór repertuaru, dykcję, intonację oraz ogólne wrażenia.

Poziom był bardzo wysoki i dlatego oceniający mieli kłopoty z wyłonieniem zwycięzców.
Bezkonkurencyjną recytatorką okazała się Michalina Kuna, która zajęła pierwsze miejsce. Tuż za nią uplasowała się Maja Kowalska z klasy 7c. Na podium stanął również Oliwier Węgrzyn. Jury wręczyło również dziesięć wyróżnień.
W etapie międzyszkolnym, który odbędzie w PSP nr 3 w Radomiu 14 kwietnia 2018 roku, naszą placówkę będą reprezentowali: Michalina Kuna, Maja Kowalska, Oliwier Węgrzyn oraz Natalia Gogacz z klasy 5d.
Gratulujemy wszystkim recytatorom!
Organizatorki konkursu: Anna Jeżak i Edyta Malec-Ćwiek