W ramach prowadzonej w naszej szkole innowacji filmowej 33 bliżej filmu 2 marca 2018 roku zorganizowano wyjście klas 4-7 do kina HELIOS na film pt.: „Cudowny chłopak”.

Pierwszy raz nasi uczniowie uczestniczyli w projekcie Kino na Temat. Jest to cykl spotkań filmowych, które poruszają problemy istotne dla dzieci i młodzieży w okresie dorastania.
Po seansie odbyło się spotkanie z podkomisarz Justyną Stanik – Rybak z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.
Rozmawiano na temat dyskryminacji i uprzedzeń w szkołach. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Brali udział w konkursie nawiązującym do treści obejrzanego filmu. Odpowiedzieli twierdząco na pytanie: Czy to, jak widzimy drugiego człowieka zależy od nas?
Koordynator wyjścia do kina i autor innowacji – Edyta Malec-Ćwiek