W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w naszej szkole odbyło się spotkanie klas siódmych z panem dr Arkadiuszem Kutkowskim, pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej, który przybliżył naszym siódmoklasistom tematykę związaną z historią powojennej Polski, w tym Żołnierzy Wyklętych.

Nasza społeczność szkolna została obdarowana przez Pana doktora kilkoma pozycjami związanymi z powojennymi dziejami naszego kraju. Po prelekcji wyświetlono film, pt. ,,Zagończyk”, który dotyczył jednego z żołnierzy podziemia antykomunistycznego, działającego na terenie ziemi radomskiej. Po spotkaniu z Panem doktorem odbyła się debata pomiędzy przedstawicielami klas siódmych na temat: ,,Czy Żołnierzy Wyklętych można nazwać bohaterami?”. Nasz gość jest współautorem wystawy ,,Bić się do końca. Podziemie niepodległościowe w regionie radomskim w latach 1945-1950”, którą można oglądać w naszej szkole do 16 marca 2018 r. Organizatorzy spotkania: Urszula Celi, Wioleta Prawda-Kwiędacz.