Aktualności

W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w naszej szkole odbyło się spotkanie klas siódmych z panem dr Arkadiuszem Kutkowskim, pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej, który przybliżył naszym siódmoklasistom tematykę związaną z historią powojennej Polski, w tym Żołnierzy Wyklętych.

Nasza społeczność szkolna została obdarowana przez Pana doktora kilkoma pozycjami związanymi z powojennymi dziejami naszego kraju. Po prelekcji wyświetlono film, pt. ,,Zagończyk”, który dotyczył jednego z żołnierzy podziemia antykomunistycznego, działającego na terenie ziemi radomskiej. Po spotkaniu z Panem doktorem odbyła się debata pomiędzy przedstawicielami klas siódmych na temat: ,,Czy Żołnierzy Wyklętych można nazwać bohaterami?”. Nasz gość jest współautorem wystawy ,,Bić się do końca. Podziemie niepodległościowe w regionie radomskim w latach 1945-1950”, którą można oglądać w naszej szkole do 16 marca 2018 r. Organizatorzy spotkania: Urszula Celi, Wioleta Prawda-Kwiędacz.

Zdjęcia w galerii.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62