W dniach 08 lutego i 12 lutego 2018 r. uczniowie klasy III a i III d udali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. W trakcie wizyty uczestniczyli w programie edukacyjnym „Bezpieczny dom”, którego celem jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożenia życia. Dzieci mogły zobaczyć z jakimi zagrożeniami można spotkać się w domu, jak rozprzestrzenia się  dym w warunkach pożaru, jak działają czujniki dymu oraz tlenku węgla. Odbyła się też próbna ewakuacja z zadymionego pomieszczenia. Podczas wycieczki dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy strażaków, oglądały wozy strażackie, poznały wyposażenie i sprzęt służący do udzielania pomocy w przypadku pożarów, wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Widziały pokaz zjazdu strażaków po ześlizgu oraz próbny alarm przeciwpożarowy. Dzieci wykazały się też swoją wiedzą i opowiadały o korzystaniu z telefonu alarmowego w celu wezwania straży pożarnej. Dużą atrakcją była możliwość przymierzenia stroju strażaków oraz wejście do wozu strażackiego. Po powrocie do szkoły dzieliły się swoimi wrażeniami i zdobytą wiedzą.