W dniach 15-19 stycznia 2018 r. w naszej szkole zostało zorganizowane półzimowisko.

Udział w nim wzięło 41 dzieci, na które każdego dnia czekało mnóstwo zabaw

i atrakcji.
Półzimowisko rozpoczęło się od przywitania uczestników przez p. wicedyrektor Annę Franus i podziału na grupy. Następnie dzieci wraz z opiekunami rozeszły się do sal, gdzie wybrały nazwy każdej z grup i integrowały się ze sobą przy pomocy gier planszowych i zabaw ruchowych. Po wizycie przedstawicieli Policji, którzy przeprowadzili zajęcia dotyczące bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas ferii, oraz uczyli dzieci udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, odbył się międzygrupowy Konkurs na plakat dotyczący tematyki spotkania z funkcjonariuszami. Zwycięzcy nie było, ponieważ liczyła się dobra zabawa i kreatywność w wykonaniu prac. Dzień zakończył się wizytą Mobilnego Planetarium i obejrzeniem filmu o kosmosie, który bardzo zaciekawił młodych widzów.
We wtorek, dzieci odwiedziły Muzeum im. J. Malczewskiego, gdzie obejrzały wystawę o kulturze japońskiej,

a potem wzięły udział w warsztatach: starsi uczestnicy samodzielnie stworzyli wspaniałe, afrykańskie maski, młodsi natomiast robili odlewy smoczych łap w gipsie.
Następnego dnia, wszyscy uczestnicy półzimowiska pojechali na całodzienną, autokarową wycieczkę do Jaskini „Raj” w woj. świętokrzyskim. Dzieci były zachwycone widokami w jaskini, zadawały mnóstwo pytań, na które uzyskiwały od przewodnika wyczerpujących odpowiedzi. Udało im się także zakupić wspaniałe pamiątki. Całej wycieczce towarzyszył dobry humor i wspaniała, zimowa pogoda.
W trakcie półzimowiska, dzieci odwiedziły kino „Helios” i obejrzały film animowany  „Fernando”,
a atrakcją drugiej części dnia były zajęcia z robotyki.
Nie było nawet chwili wytchnienia. W piątek, dzieci wraz z opiekunami pojechali do „Krainy Marzeń”, gdzie przez dwie godziny odbywało się czyste szaleństwo.
Półzimowisko odbywało się pod hasłem „Ruch to zdrowie”. Każdego dnia były organizowane ćwiczenia gimnastyczne i ruchowe na niedawno otwartej sali gimnastycznej. Dzieci grały w piłkę nożną, koszykówkę, zbijaka i wiele innych. Ścigały się i udowadniały sobie i innym, jak dobrą mają kondycję. Wszystkiemu towarzyszyła „zdrowa” rywalizacja, która dodawała sił i odwagi.
Punktem kulminacyjnym były zawody sportowe, które odbyły się w piątkowe popołudnie, po których z rąk pani wicedyrektor Anny Franus, każde dziecko odebrało nagrody-upominki. Radości było co niemiara.
Na zakończenie odbyła się dyskoteka i konkurs „Mam talent” oraz pożegnanie wszystkich uczestników półzimowiska.