W dniach od 15 do 20 grudnia uczniowie klas siódmych uczestniczyli w zimowej wycieczce do Sidziny w Beskidzie Żywieckim.

Dla niektórych była to już trzecia przygoda z nartami i trudno było ich dogonić nawet instruktorom.

Uczniowie nabyli podstawowe umiejętności jazdy na nartach zjazdowych ze stoku

w różnych warunkach śniegowych, a w szczególności: rozwinęli równowagę, opanowali podchodzenie i obracanie, jazdę w linii spadku stoku, jazdę w skos stoku, pług, łuki płużne, skręt z pługu, wykonanie skrętów w różnym promieniu. Ponadto nabyli świadomości kontrolowania prędkości jazdy do posiadanych umiejętności i warunków śniegowych. Niewątpliwie do perfekcji wszyscy opanowali sztukę bezpiecznego upadania i podnoszenia się oraz umiejętność samodzielnej jazdy wyciągiem narciarskim. Ponadto młodzi narciarze zostali uświadomieni na temat zasad bezpieczeństwa na stoku.
W każde popołudnie  uczestniczyli w zajęciach wychowawczo-dydaktycznych prowadzonych w formie: gier, zabaw integrujących i rozwijających. Ogromną przyjemnością był też wieczorny relaks w największym kompleksie termalnym na Podhalu - Chochołowskich Termach.