Ważnym  świętem w Niemczech i Austrii jest Martinstag- Dzień Świętego Marcina obchodzony uroczyście 11 listopada.
Wydarzenie to, zostało zaakcentowane również w naszej szkole, ponieważ  od września 2017 r.  prowadzone są zajęcia języka niemieckiego.
Zorganizowany został „Konkurs wiedzy  o postaci św. Marcina”, w którym wzięła udział liczna grupa uczniów klas siódmych.  Uczniowie  poznali legendę o postaci świętego, oglądali prezentacje obchodów tej uroczystości w różnych krajach, w tym również w Polsce, śpiewali piosenkę „Laterne, Laterne” oraz rozwiązywali rozmaite zadania. Konkurs przebiegł w miłej, wesołej  atmosferze i wszyscy zapamiętają także na długo smak rogali świętomarcińskich!
 W konkursie przyznano  następujące nagrody: I miejsce Mikołaj Ptaszyński kl. 7d, II miejsce Maja Krzysztofik kl. 7a, III miejsce Dawid Gurtad kl. 7d. wyróżnienia otrzymały: Julia Dyjas kl. 7d, Aleksandra Siczek oraz Magdalena Nazarewicz z kl. 7a.
Nagrody książkowe dla zwycięzców ufundowało wydawnictwo Lektor Klett.
Wioletta Prawda-Kwiędacz