Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas składania życzeń i wysyłania kartek świątecznych. W ramach przedświątecznych przygotowań i w trosce o pielęgnowanie tak pięknej tradycji wszyscy uczniowie klasy 4a włączyli się w realizację międzyszkolnej wymiany pocztówek świątecznych. Ich zadaniem było przygotowanie spersonalizowanych kartek z życzeniami, które następnie zostały wysłane do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 im. Izabeli Branickiej w Białymstoku.
Trafiły one do rąk uczniów klasy 2f gimnazjum, którzy również przygotowali cudownie kolorowe świąteczne pocztówki dla naszych czwartoklasistów.
Międzyszkolna poczta świąteczna sprawiła uczniom obu szkół mnóstwo radości, umożliwiła nawiązanie kontaktu z inną placówką, a także zmotywowała wszystkich do włączenia się w przedświąteczne przygotowania.
„Wysyłanie kartek to piękna tradycja, którą musimy pielęgnować, bo  coraz mniej jest osób, które wysyłają życzenia świąteczne tradycyjną pocztą. A przecież nawet najciekawszy sms, mms, e-mail czy e-kartka nie zastąpią tradycyjnej, samodzielnie przygotowanej świątecznej kartki” – tymi słowami pocztówkową akcję podsumował uczeń klasy II f gimnazjum, jak poinformowała nas jego wychowawczyni p. Dorota Burel.
 Do akcji pisania świątecznych kartek włączyły się również klasy piąte: 5a, 5c i 5d, wysyłając kartki do Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamnicy, Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeplinie i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Radomiu.