13 grudnia 2017r. klasy 7 oraz klasa 5b były na wycieczce w Warszawie.

Głównymi punktami programu była wizyta w Pałacu Prezydenckim oraz zwiedzenie Wojskowych Powązek i złożenie hołdu Polakom zamordowanym przez UB, a pochowanych na tzw. „Łączce”.
Wycieczka po Pałacu Prezydenckim była lekcją patriotyzmu i obywatelskiego myślenia o ojczyźnie. „Okrągły stół”, gabinety i sale, w których przyjmowane są różne delegacje
i osobistości reprezentujące polityków polskich i zagranicznych, zetknięcie się z żywą historią naszego kraju oraz msza św. w kaplicy prezydenckiej było niesamowitym przeżyciem dla opiekunów i uczniów.
Później był spacer po Krakowskim Przedmieściu, zapoznanie z historią powstania pomnika Adama Mickiewicza, obejrzenie pomników Kilińskiego i Małego Powstańca oraz poznanie wydarzeń z przeszłości Warszawy, do których te pomniki się odnoszą.
Ostatnim punktem programu było zwiedzenie Wojskowych Powązek, oddanie hołdu bestialsko zamordowanym przez UB Polakom oraz odwiedzenie kwater Szarych Szeregów, zatrzymanie się przy grobach „Zośki”, „Rudego” oraz K. K. Baczyńskiego. Uczestnicy wycieczki z niezwykłym zainteresowaniem słuchali wyjaśnień przewodniczki, zadawali mnóstwo pytań. Widać było, że bardzo ciekawi ich historia II wojny i trudnych lat powojennych.