W dniu 12.12.2017r. uczniowie klas czwartych i 5c pod opieką wychowawców, pań katechetek – A. Pukas i E. Zajączkowskiej, uczestniczyli w wycieczce historyczno-naukowej do Wąchocka i Chęcin.  Wąchockie Opactwo jest miejscem modlitwy i pracy cystersów. Jest też niewątpliwie wspaniałym pomnikiem kultury, historii i zabytkiem klasy europejskiej.
Uczestniczyliśmy we Mszy świętej, a następnie ks. Ireneusz Gizan przybliżył nam postać Jana Piwnika „Ponurego”, którego grób znajduje się w klasztornym krużganku.
Kolejny punkt wycieczki to Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach.
„Człowiek-niezwykła maszyna”, „Człowiek-trybik w machinie przyrody”, „Zmysły człowieka”, „Poznaj i odkryj siebie”, to część wystaw, które pozwalają uświadomić zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki, jak ważna jest edukacja ekologiczna i przyrodnicza oraz jak wielkim geniuszem był Leonardo da Vinci.
Na wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych, przy których można przeprowadzać eksperymenty naukowe, uczyć się poprzez zabawę. Bardzo ciekawe były warsztaty „ Mydło i brud”, na których oprócz zdobytej wiedzy, dzieci wykonały kolorowe mydełka. Wycieczka była pełna wrażeń i interesujących przeżyć. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń, z pamiątkowym mydełkiem wykonanym własnoręcznie.