Wychowawcy świetlicy na różne sposoby dbają o to, by dzieci spędzające tam czas czuły się dobrze. Zmieniają okolicznościowe wystawki, troszczą się o wszechstronny rozwój podopiecznych.
Z okazji  dnia 11 Listopada przygotowali tablicę upamiętniającą Dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę i Polaków.
W dniu 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Misia. Aby przybliżyć uczniom tradycję tego święta wychowawcy świetlicy przygotowali bajkową wystawę poświęconą pluszowym misiom.
Jedną z tradycji grudniowych są Mikołajki. Według legendy 6 grudnia Św. Mikołaj obdarowuje wszystkie dzieci na świecie prezentami. Z tej okazji wychowawcy świetlicy przygotowali tablicę informacyjną związaną z dniem św. Mikołaja.
W dniu 4.12.2017 roku w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie pt.: ,,W książkowej krainie’’. Scenariusz przedstawienia opracowały: pani Katarzyna Pożyczka i pani Lucyna Stępień. Oprawę muzyczną przygotowała pani Ewa Żaczek. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klas: 1d, 3e, 4a i 4d. W realizację przedsięwzięcia zaangażowały się również panie: Grażyna Kolmaga i Iwona Streicher.