W dniu 6 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat Dokarmianie ptaków zimą.

Zajęcia przeprowadziła pani Aleksandra Kołacz- pracownik Kozienickiego Parku Krajobrazowego, która skorzystała z zaproszenia pani Magdaleny Malickiej i Dyrekcji szkoły. Uczniowie klas Ia, Ic, i III f wraz z wychowawcami utrwalały swoją wiedzę na temat naszych skrzydlatych przyjaciół: o ptakach, które zostają z nami na zimę, które odlatują do ciepłych krajów, a które przylatują do nas na okres zimowy. Wszyscy uczniowie byli zaciekawieni prowadzonymi zajęciami, z dużym zaangażowaniem brały udział w proponowanych zadaniach, zadawały mnóstwo ciekawych pytań, na które pani Aleksandra bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadała. W trakcie prelekcji, dzieci obejrzały przygotowaną prezentację multimedialną oraz zdjęcia różnych ptaków. Miały również okazję dotknąć wszystkich przywiezionych eksponatów dermoplastycznych różnych gatunków ptaków, a nawet posłuchać wydawanych przez nich dźwięków. Celem zorganizowanych zajęć było uświadomienie młodym ludziom, jak ważne jest dbanie o zwierzęta, szczególnie zimą i szczególnie o ptaki, które w tym czasie mają problem ze zdobywaniem pokarmu. Na koniec spotkania, pani Aleksandra rozdała dzieciom naklejki z ptakami mieszkającymi w Puszczy Kozienickiej, a także urządziła quiz sprawdzający zdobytą wiedzę. Wszyscy bawili się doskonale. Dziękujemy pani Aleksandrze za żywą lekcję przyrody i liczymy na dalszą współpracę.