"HANDMADE CHRISTMAS CARDS AND DECORATIONS." eTwinning to program Unii Europejskiej umożliwiający placówkom w całej Europie nawiązanie współpracy dzięki wykorzystaniu mediów elektronicznych – głównie Internetu. We współpracy z rówieśnikami ze szkół partnerskich uczniowie nawzajem się poznają, wspólnie uczą i razem cieszą z efektów pracy.
Szkoła nr 33 w Radomiu nawiązała współpracę ze szkołami z Hiszpanii, Czech, Grecji, Portugalii, Rumunii, Ukrainy oraz Polski w ramach projektu "Handmade Christmas Cards and Decorations". (Ręcznie robione kartki i dekoracje świąteczne).  Klasy przygotowują własnoręcznie kartki i dekoracje świąteczne. Gotowe owoce pracy uczniów zostaną wysłane do szkół partnerskich. Otrzymane z innych szkół kartki i dekoracje zostaną wyeksponowane na wspólnie udekorowanej choince. W czasie trwania projektu, szkoły wymieniają się zdjęciami wykonywanymi w czasie jego realizacji.
Językiem projektu jest język angielski. Dzięki zaangażowaniu wszystkich nauczycieli języka angielskiego powstały naprawdę przepiękne prace

Katarzyna Karolik-Ruta
Tak oto przebiega praca nad projektem:
Klasa 4a
Klasa 6a
Klasa 6b
Klasa 7a
Klasa 7b
Klasa 7c
Klasa 3 b
Klasa 5 d
Klasa 4 b
Pakujemy
Wysyłamy
Klasa 3a
Klasa 3c
Klasa 3d
Klasa 3g

Dotarły do nas dekoracje i kartki świąteczne ze szkół współpracujących z nami przy projekcie "Handmade Christmas Cards and Decorations". Mogliśmy się przekonać, jak w innych krajach Europy dzieci przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia i jakie ozdoby świąteczne są tam popularne.