w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

26 października uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których dowiedzieliśmy się o roli filmu w profilaktyce uzależnień.

Obejrzeliśmy film Zanim zrozumiesz, który powstał w gminie Wierzbica z udziałem mieszkańców oraz instytucji z tego terenu. Zaimponował nam fakt, że film został zrealizowany przez amatorów – mieszkańców, położonej przecież bardzo blisko Radomia, Wierzbicy.

Kierownikiem produkcji był ksiądz Krzysztof Bochniak, reżyserem Anna Różycka, oboje napisali też scenariusz. Autorem zdjęć jest Paweł Kudas, a na ścieżce dźwiękowej są też utwory rapera Soboty. Film opowiada historię Sebastiana, który szuka swojego szczęścia w życiu, ale popełnia wiele błędów. To także historia o przyjaźni i miłości, dzięki którym główny bohater może odnaleźć właściwe wartości w życiu.

Po projekcji filmu wraz z koleżankami i kolegami z klasy 7c z PSP nr 25 uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych z komunikacji i profilaktyki uzależnień. Ćwiczenia prowadziły nauczycielki – doradcy metodyczni  Radomskiego Ośrodka Nauczycieli -  panie: Małgorzata Boruta i Ewa Majcher.

Uważamy, że był to dla nas czas na doświadczenie emocji, które przeżywamy w trakcie czasem niełatwych rozmów z innymi ludźmi. Był to też czas na osobiste przemyślenia, w jakim miejscu swojego życia jesteśmy.

Doszliśmy do wniosku, że relacje rówieśnicze mają zasadniczy wpływ na kształtowanie naszych postaw. Musimy być świadomi, że ważny jest wybór towarzystwa, z którym spędzamy czas, a asertywność jest cenną umiejętnością.

Uczniowie klasy 7a.