To święto, obchodzone 21 listopada, powstało w Stanach Zjednoczonych

z inicjatywy Briana i Michaela Mc Cormacków.

Bracia zaprotestowali w ten sposób przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. I choć zdarzenie to miało miejsce w 1973r. jego idea pozostaje do dziś niezmienna – Bądźmy dla siebie życzliwi! Rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy!

W tym roku, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego klas I – III, postanowiliśmy  włączyć się w obchody tego święta.

Dla podkreślenia tego dnia i odróżnienia go od innych dni szkolnych uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto lub mieli żółte akcenty w stroju.

smileKolor żółty – kolor optymizmu i nadziei – dominował także w dekoracjach. Szkolny korytarz został udekorowany balonami w tym kolorze oraz pięknymi plakatami na temat życzliwości i uprzejmości wykonanymi przez poszczególne klasy.

smileKażdy uczeń na dobry początek dnia otrzymał „uśmiechniętą buźkę” wraz z cukierkiem.

smileDziałała także „Poczta Życzliwa”. Każdy mógł przekazać pozdrowienia koledze, koleżance, nauczycielowi lub innej wybranej osobie.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dotarli także do tych pracowników szkoły, których praca jest bardzo potrzebna, ale może nie zawsze dostrzegana i doceniana na co dzień. Wręczyli im „uśmiechnięte mandarynki” wraz z życzeniami miłego dnia.

Ten dzień był naprawdę wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów i gestów. Chcielibyśmy te pozytywne emocje przenieść na kolejne dni i tygodnie…

Dziękujemy wszystkim za życzliwość i włączenie się w naszą akcję smile

Samorząd Uczniowski klas I – III wraz z opiekunkami: p. Dorotą Fereniec i p. Małgorzatą Potent